BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Borys Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Alex Goncalves | King Edward V11 | No | - | |
- | Liam Badenhorst | Curro Hazeldene Primary | No | - | |
[4] | Thyan Botha | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
- | Dalain Crous | Valhalla | No | - | |
- | Brayden Batchelor | German Country Club | No | - | |
- | Blake Bekker | Amos' Tennis Academy | No | - | |
- | Katlego Regoeng | BW | No | - | |
- | Tiisetso Mekwa | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Pierre de la Port | ZA | Doringkloof Tennis Club | No | - |
[3] | Coenraad Roux | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Stèfan Schlenther | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Donelle Pillay | ZA | No | - | |
- | Rhys Miller | ZA | German Country Club | No | - |
[2] | Frederik Rheeder | Garsfontein Primary | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Calum Saayman | ZA | German Country Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-11-04 9:30am | A2 | GrkTS - Court 6 |
Alex Goncalves
|
Liam Badenhorst
|
1-6, 2-6 |
2023-11-04 9:30am | A3 | GrkTS - Court 7 |
Thyan Botha [4]
|
Dalain Crous
|
6-1, 6-3 |
2023-11-04 9:30am | A4 | GrkTS - Court 8 |
Brayden Batchelor
|
Blake Bekker
|
6-1, 2-6, 8-10 |
2023-11-04 9:30am | A5 | GrkTS - Court 9 |
Katlego Regoeng
|
Tiisetso Mekwa
|
6-0, 6-3 |
2023-11-04 9:30am | A6 | GrkTS - Court 10 |
Pierre de la Port
|
Coenraad Roux [3]
|
7-6, 5-7, 10-5 |
2023-11-04 9:30am | A7 | GrkTS - Court 11 |
Stèfan Schlenther
|
Donelle Pillay
|
6-1, 6-3 |
2023-11-04 9:30am | A8 | GrkTS - Court 12 |
Rhys Miller
|
Frederik Rheeder [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-11-04 2:00pm | A9 | GrkTS - Court 3 |
Borys Alexander [1]
|
Liam Badenhorst
|
6-1, 6-1 |
2023-11-04 2:00pm | A10 | GrkTS - Court 4 |
Thyan Botha [4]
|
Blake Bekker
|
6-3, 6-1 |
2023-11-04 2:00pm | A11 | GrkTS - Court 5 |
Katlego Regoeng
|
Pierre de la Port
|
6-1, 6-3 |
2023-11-04 2:00pm | A12 | GrkTS - Court 6 |
Stèfan Schlenther
|
Frederik Rheeder [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-11-05 8:00am | A13 | GrkTS - Centre Court |
Borys Alexander [1]
|
Thyan Botha [4]
|
6-1, 6-3 |
2023-11-05 8:00am | A14 | GrkTS - Court 1 |
Katlego Regoeng
|
Frederik Rheeder [2]
|
6-1, 6-3 |
2023-11-05 11:00am | A15 | GrkTS - Court 10 |
Borys Alexander [1]
|
Katlego Regoeng
|
6-3, 6-0 |
2023-11-05 11:00am | B1 | GrkTS - Court 11 |
Thyan Botha [4]
|
Frederik Rheeder [2]
(Ret.)
|
6-3, 3-1 Retired |
2023-11-05 8:00am | C1 | GrkTS - Court 2 |
Liam Badenhorst
|
Blake Bekker
|
7-6(2), 6-0 |
2023-11-05 8:00am | C2 | GrkTS - Court 3 |
Pierre de la Port
|
Stèfan Schlenther
|
6-0, 6-1 |
2023-11-05 11:00am | C3 | GrkTS - Court 12 |
Liam Badenhorst
|
Pierre de la Port
|
6-3, 6-1 |
N/A | D1 | GrkTS - Court 13 |
Blake Bekker
|
Stèfan Schlenther
(Did not play)
|
Walkover |
2023-11-04 2:00pm | E2 | GrkTS - Court 7 |
Dalain Crous
|
Brayden Batchelor
|
6-3, 6-4 |
2023-11-04 2:00pm | E3 | GrkTS - Court 8 |
Tiisetso Mekwa
|
Coenraad Roux [3]
|
6-3, 6-0 |
2023-11-04 2:00pm | E4 | GrkTS - Court 9 |
Donelle Pillay
|
Rhys Miller
|
2-6, 1-6 |
2023-11-05 8:00am | E5 | GrkTS - Court 4 |
Alex Goncalves
|
Dalain Crous
|
2-6, 2-6 |
2023-11-05 8:00am | E6 | GrkTS - Court 5 |
Tiisetso Mekwa
|
Rhys Miller
|
6-1, 6-2 |
2023-11-05 11:00am | E7 | GrkTS - Court 14 |
Dalain Crous
|
Tiisetso Mekwa
|
3-6, 1-6 |
2023-11-05 11:00am | F1 | GrkTS - Court 15 |
Alex Goncalves
|
Rhys Miller
|
1-6, 1-6 |
2023-11-05 8:00am | G2 | GrkTS - Court 6 |
Coenraad Roux [3]
(Ret.)
|
Donelle Pillay
|
1-1 Retired |
N/A | G3 | GrkTS - Centre Court |
Brayden Batchelor
(Did not play)
|
Donelle Pillay
|
Walkover |