BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Tristan Summers | Koedoepark Tennis Club | No | - | |
- | Alternate 2 | Yes | Diwan Serfontein | ||
- | Alexandre Lyle | FR | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Luca Muller | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
[3] | Nhlamulo Baloyi | ZA | River Ridge | No | - |
- | Dejan Stojakovic | ZA | Johannesburg Country Club | No | - |
- | Cole Joyce | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Jayson Maxson | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Aldo Luttig | Eldoraigne Tennis Club | No | - | |
- | Unathi Gabelane | ZA | No | - | |
- | Nathan Varsha | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
[4] | Sebastian Gründel | ZA | Fairland | No | - |
- | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
- | Tshenolo Letsapa | ZA | No | - | |
- | Blayne Nel | ZA | Rustenburg Tennis club | No | - |
[2] | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Michael Gell | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Diwan Serfontein | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
[2] | Michael Gell | ZA | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Steph Beyers | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | HD Wallace | ZA | Laerskool Nelspruit | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A1 | GrkTS - Court 4 |
Tristan Summers [1]
|
Alternate 2
(Did not play)
|
Walkover |
2023-11-04 8:00am | A2 | GrkTS - Court 5 |
Alexandre Lyle
|
Luca Muller
|
6-2, 6-0 |
2023-11-04 8:00am | A3 | GrkTS - Court 6 |
Nhlamulo Baloyi [3]
|
Dejan Stojakovic
|
6-0, 6-1 |
2023-11-04 8:00am | A4 | GrkTS - Court 7 |
Cole Joyce
|
Jayson Maxson
|
2-6, 1-6 |
2023-11-04 8:00am | A5 | GrkTS - Court 8 |
Aldo Luttig
|
Unathi Gabelane
|
2-6, 2-6 |
2023-11-04 8:00am | A6 | GrkTS - Court 9 |
Nathan Varsha
|
Sebastian Gründel [4]
|
0-6, 0-6 |
2023-11-04 8:00am | A7 | GrkTS - Court 10 |
Takuto Kasahara
|
Tshenolo Letsapa
|
2-6, 5-7 |
N/A | A8 | GrkTS - Court 11 |
Blayne Nel
|
Alternate 1 [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-11-04 11:00am | A9 | GrkTS - Court 15 |
Tristan Summers [1]
|
Alexandre Lyle
|
3-6, 6-4, 10-6 |
2023-11-04 12:30pm | A10 | GrkTS - Centre Court |
Nhlamulo Baloyi [3]
|
Jayson Maxson
|
6-2, 6-7, 7-10 |
2023-11-04 12:30pm | A11 | GrkTS - Court 1 |
Unathi Gabelane
|
Sebastian Gründel [4]
|
6-1, 6-4 |
2023-11-04 12:30pm | A12 | GrkTS - Court 2 |
Tshenolo Letsapa
|
Blayne Nel
|
5-7, 6-4, 10-7 |
2023-11-05 8:00am | A13 | GrkTS - Court 13 |
Tristan Summers [1]
|
Jayson Maxson
|
6-0, 6-1 |
2023-11-05 8:00am | A14 | GrkTS - Court 14 |
Unathi Gabelane
|
Tshenolo Letsapa
|
6-3, 6-0 |
2023-11-05 12:30pm | A15 | GrkTS - Court 7 |
Tristan Summers [1]
|
Unathi Gabelane
|
6-0, 6-0 |
2023-11-05 12:30pm | B1 | GrkTS - Court 8 |
Jayson Maxson
|
Tshenolo Letsapa
|
6-1, 6-2 |
N/A | C1 | GrkTS - Court 15 |
Alexandre Lyle
|
Nhlamulo Baloyi [3]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-11-05 9:30am | C2 | GrkTS - Centre Court |
Sebastian Gründel [4]
|
Blayne Nel
|
4-6, 4-6 |
2023-11-05 12:30pm | C3 | GrkTS - Court 9 |
Alexandre Lyle
|
Blayne Nel
|
6-3, 6-3 |
2023-11-04 12:30pm | E2 | GrkTS - Court 4 |
Dejan Stojakovic
|
Cole Joyce
|
3-6, 6-7 |
2023-11-04 12:30pm | E3 | GrkTS - Court 5 |
Aldo Luttig
|
Nathan Varsha
|
6-1, 6-4 |
2023-11-05 9:30am | E5 | GrkTS - Court 1 |
Luca Muller
|
Cole Joyce
|
6-0, 6-3 |
2023-11-05 9:30am | E6 | GrkTS - Court 2 |
Aldo Luttig
|
Takuto Kasahara
|
0-6, 0-6 |
2023-11-05 12:30pm | E7 | GrkTS - Court 11 |
Luca Muller
|
Takuto Kasahara
|
6-1, 6-4 |
2023-11-05 12:30pm | F1 | GrkTS - Court 12 |
Cole Joyce
|
Aldo Luttig
|
6-7, 6-1, 10-4 |
2023-11-05 12:30pm | G3 | GrkTS - Court 13 |
Dejan Stojakovic
|
Nathan Varsha
|
6-1, 6-1 |