GS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Hanmaré Mc Aslin | Somerset West Tennis Club | No | - | |
[2] | Wilmien VOS | ZA | Paarl Gymnasium High School | No | - |
[3] | Donna Le roux | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
[4] | Rozanne Van der Schyff | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
[5] | Rebecca Widan | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
[6] | Nina SCHIMPER | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
[7] | Ashtyn CASON | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
[8] | Kudzai Chapepa | ZW | Arthur Ashe Tennis Club | No | - |
- | Anandie DE WAAL | ZA | Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club | No | - |
- | Zanel Philps | Cradock Tennis Club | No | - | |
- | Lienke Badenhorst | ZA | Fichardtpark High | No | - |
- | Danelle Theron | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
- | Mia SCHIMPER | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
- | Leane ENGELBRECHT | ZA | Mundene Tennis Klub | No | - |
- | Anke Pienaar | ZA | Oranje Meisieskool | No | - |
- | Simone Banducci | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Ruvarashe Magarira | Benoni Country Club | No | - | |
- | Annie van Schalkwyk | ZA | No | - | |
- | Tessa Heine | ZA | Brighton Tennis Club | No | - |
- | Danica Moss | Hillcrest Tennis Club | No | - | |
- | Sophie Merrick | Hilton Tennis Club | No | - | |
- | kc liebenberg | HARTBEESPOORT TENNIS KLUB | No | - | |
- | Nicole Bennett | Hilton Tennis Club | No | - | |
- | Chloe Theron | Danville Park Girls High School | No | - | |
- | Taryn Nadler | Westville Tennis Club | No | - | |
- | Keira Naidoo | Wykeham Collegiate | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | WIN - Court 3 |
Anke Pienaar
|
Ruvarashe Magarira
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-01 1:30pm | A3 | WIN - Court 4 |
Mia SCHIMPER
|
Danica Moss
|
6-1, 6-1 |
2021-10-01 1:30pm | A4 | WIN - COURT 1 |
Anandie DE WAAL
|
Ashtyn CASON [7]
|
0-6, 4-6 |
2021-10-01 1:30pm | A6 | WIN - COURT 2 |
Sophie Merrick
|
Leane ENGELBRECHT
|
0-6, 1-6 |
2021-10-01 2:45pm | A7 | WIN - COURT 2 |
Tessa Heine
|
Annie van Schalkwyk
|
3-6, 3-6 |
2021-10-01 2:45pm | A10 | WIN - Court 4 |
Lienke Badenhorst
|
Nicole Bennett
|
3-6, 1-6 |
2021-10-01 2:45pm | A11 | WIN - COURT 1 |
Zanel Philps
|
Simone Banducci
|
3-6, 3-6 |
2021-10-01 4:15pm | A13 | WIN - Court 3 |
Kudzai Chapepa [8]
|
Chloe Theron
|
6-0, 6-0 |
2021-10-01 2:45pm | A14 | WIN - Court 3 |
kc liebenberg
|
Taryn Nadler
|
0-6, 0-6 |
2021-10-01 4:15pm | A15 | WIN - Court 4 |
Danelle Theron
|
Keira Naidoo
|
2-6, 3-6 |
2021-10-02 10:30am | A17 | WTS - |
Hanmaré Mc Aslin [1]
|
Anke Pienaar
|
6-1, 6-0 |
2021-10-03 9:00am | A18 | WIN - COURT 1 |
Mia SCHIMPER
|
Ashtyn CASON [7]
|
4-6, 2-6 |
2021-10-03 9:00am | A19 | WIN - COURT 2 |
Donna Le roux [3]
|
Leane ENGELBRECHT
|
7-5, 6-1 |
2021-10-03 9:00am | A20 | WIN - Court 3 |
Annie van Schalkwyk
|
Nina SCHIMPER [6]
|
1-6, 4-6 |
2021-10-03 9:00am | A21 | WIN - Court 4 |
Rebecca Widan [5]
|
Nicole Bennett
|
6-0, 6-0 |
2021-10-02 9:00am | A22 | WIN - COURT 2 |
Simone Banducci
|
Rozanne Van der Schyff [4]
|
0-6, 1-6 |
2021-10-02 9:00am | A23 | WIN - Court 3 |
Kudzai Chapepa [8]
|
Taryn Nadler
|
6-0, 6-1 |
2021-10-02 9:00am | A24 | WIN - Court 4 |
Keira Naidoo
|
Wilmien VOS [2]
|
2-6, 1-6 |
2021-10-03 11:40am | A25 | WIN - COURT 2 |
Hanmaré Mc Aslin [1]
|
Ashtyn CASON [7]
|
2-6, 3-6 |
2021-10-03 11:40am | A26 | WIN - Court 3 |
Donna Le roux [3]
|
Nina SCHIMPER [6]
|
2-6, 6-2, 3-6 |
2021-10-03 11:40am | A27 | WIN - Court 4 |
Rebecca Widan [5]
|
Rozanne Van der Schyff [4]
|
3-6, 2-6 |
2021-10-03 1:00pm | A28 | WIN - COURT 2 |
Kudzai Chapepa [8]
|
Wilmien VOS [2]
|
2-6, 2-6 |
2021-10-04 8:00am | A29 | WTS - Court 15 |
Ashtyn CASON [7]
|
Nina SCHIMPER [6]
|
0-6, 2-6 |
2021-10-04 8:00am | A30 | WTS - Court 16 |
Rozanne Van der Schyff [4]
|
Wilmien VOS [2]
|
7-6, 3-6, 4-6 |
2021-10-05 9:20am | A31 | WTS - Court 6 |
Nina SCHIMPER [6]
|
Wilmien VOS [2]
|
6-3, 6-3 |
2021-10-05 8:00am | B1 | WTS - Court 2 |
Ashtyn CASON [7]
|
Rozanne Van der Schyff [4]
|
3-6, 4-6 |
2021-10-04 8:00am | C1 | WIN - COURT 1 |
Hanmaré Mc Aslin [1]
|
Donna Le roux [3]
|
2-6, 5-7 |
2021-10-04 8:00am | C2 | WIN - COURT 2 |
Rebecca Widan [5]
|
Kudzai Chapepa [8]
|
6-3, 6-3 |
2021-10-04 10:00am | C3 | WIN - COURT 2 |
Donna Le roux [3]
|
Rebecca Widan [5]
|
3-6, 3-6 |
2021-10-04 10:00am | D1 | WIN - Court 3 |
Hanmaré Mc Aslin [1]
|
Kudzai Chapepa [8]
|
3-6, 4-6 |
2021-10-03 1:00pm | E1 | WIN - Court 3 |
Anke Pienaar
|
Mia SCHIMPER
|
2-6, 2-6 |
2021-10-03 1:00pm | E2 | WIN - Court 4 |
Leane ENGELBRECHT
|
Annie van Schalkwyk
|
6-2, 6-3 |
2021-10-03 2:20pm | E3 | WIN - COURT 2 |
Nicole Bennett
|
Simone Banducci
|
4-6, 2-6 |
2021-10-03 10:20am | E4 | WIN - Court 3 |
Taryn Nadler
|
Keira Naidoo
|
6-4, 6-4 |
2021-10-04 8:00am | E5 | WIN - Court 3 |
Mia SCHIMPER
|
Leane ENGELBRECHT
|
3-6, 6-2, 8-10 |
2021-10-04 8:00am | E6 | WIN - Court 4 |
Simone Banducci
|
Taryn Nadler
|
2-6, 3-6 |
2021-10-04 10:00am | E7 | WIN - Court 4 |
Leane ENGELBRECHT
|
Taryn Nadler
|
6-4, 6-2 |
2021-10-04 11:00am | F1 | WIN - COURT 1 |
Mia SCHIMPER
|
Simone Banducci
|
6-3, 6-3 |
2021-10-04 9:00am | G1 | WIN - COURT 1 |
Anke Pienaar
|
Annie van Schalkwyk
|
4-6, 2-6 |
2021-10-04 9:00am | G2 | WIN - COURT 2 |
Nicole Bennett
|
Keira Naidoo
|
2-6, 2-6 |
2021-10-04 11:00am | G3 | WIN - COURT 2 |
Annie van Schalkwyk
|
Keira Naidoo
|
3-6, 2-6 |
2021-10-04 11:00am | H1 | WIN - Court 3 |
Anke Pienaar
|
Nicole Bennett
|
2-6, 3-6 |
2021-10-03 10:20am | I2 | WIN - COURT 1 |
Danica Moss
|
Anandie DE WAAL
|
4-6, 2-6 |
2021-10-03 10:20am | I7 | WIN - COURT 2 |
Chloe Theron
|
kc liebenberg
|
6-7, 6-4, 10-8 |
2021-10-03 10:20am | I10 | WIN - Court 4 |
Sophie Merrick
|
Tessa Heine
|
2-6, 6-4, 6-10 |
2021-10-03 11:40am | I11 | WIN - COURT 1 |
Lienke Badenhorst
|
Zanel Philps
|
3-6, 3-6 |
2021-10-03 1:40pm | I12 | WIN - COURT 1 |
Chloe Theron
|
Danelle Theron
|
3-6, 3-6 |
2021-10-04 9:00am | I13 | WIN - Court 3 |
Anandie DE WAAL
|
Tessa Heine
|
6-3, 6-2 |
2021-10-04 9:00am | I14 | WIN - Court 4 |
Zanel Philps
|
Danelle Theron
|
2-6, 3-6 |
2021-10-04 11:00am | I15 | WIN - Court 4 |
Anandie DE WAAL
|
Danelle Theron
|
6-2, 6-2 |
2021-10-04 12:00pm | J1 | WIN - COURT 1 |
Tessa Heine
|
Zanel Philps
|
3-6, 6-3, 12-10 |
2021-10-04 10:00am | K2 | WIN - COURT 1 |
Lienke Badenhorst
|
Chloe Theron
|
2-6, 6-2, 6-10 |
2021-10-04 12:00pm | K3 | WIN - COURT 2 |
Sophie Merrick
|
Chloe Theron
|
5-7, 6-7 |
2021-10-04 12:00pm | M7 | WIN - Court 3 |
Danica Moss
|
kc liebenberg
|
4-6, 7-5, 4-10 |